Борусия (Д) с класическа победа за Купата, Хофе громи с 9:0 (видео)

Финалистът в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) победи с 3:0 Вилхелмсхавен като гост в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия. Двадесет минути преди края бе резултатът бе 0:0, но все пак далеч по-голямата класа на тима на Юрген Клоп си каза думата. "Жълто-черните" поведоха в резултата с гол на Кевин Гроскройтц в 71-ата минута, а в 83-ата Марвин Дукш бе точен за 2:0. Класическата победа на дортмундци оформи в последната минута полският нападател Роберт Левандовски.

В друга среща от първия кръг на същия турнир Байер (Леверкузен) разгроми с 6:1 като гост Липшадт, а Кайзерслаутерн направо помете със 7:0 домакина си Некарзулмер Шпорт Унион. Най-изразителното победа днес обаче бе сътворена от Хофенхайм, който унижи с 9:0 като гост Аумунд-Фегезак.

Фрайбург пък оцеля след победа с 2:0 след продължения при гостуването си на Нойщрайтц. Десет минути преди края на завършилото без голове редовно време Фрайбург остана с 10 души на терена заради втори жълт, съответно червен картон на Имануел Хьон, но в 113-ата минута Хендрик Цук изведе напред елитния тим, а отново той стана автор и на второто попадение в 118-ата минута.