Любимец продължи с ударното начало и съвсем сгъсти облаците над главата на Кокала

Новакът в елита Любимец постигна втора домакинска победа от началото на сезона, надделявайки с 2:1 над Локомотив (София). Така възпитаниците на Емил Велев остават с едва една точка след първите три кръга в "А"група, а наставникът на столичните "железничари" може вече сериозно да се притеснява за поста си. Александър Бранеков затрудни неимоверно своите съотборници, след като си изпроси червен картон в 49-ата минута, а само минута след това Майкъл Тевия изведе Любимец напред. Маркиньос върна Локомотив в мача с гол от пряк свободен удар в 55-ата минута, но Мирослав Будинов донесе заслужения успех на домакините в 83-ата минута.

Емил Велев не можеше да разчита на Крум Бибишков и Божидар Митрев, които са с контузии.

Двубоят започна с 5-минутно закъснение заради проблем с мрежите на двете врати. Гостите така и не успяваха да създадат реална голова възможност пред вратата на Вълков през първите 45 минути. Шоколаров и Будинов пък отправиха най-опасните изстрели в актива на домакините.

В 50-ата минута Майкъл Тевия даде аванс на Любимец. Атаката бе подхваната от Огнянов, който проби отляво, центрира в наказателното поле, където Будинов отклони с пета към Тевия. Последният не сгреши от удобна позиция - 1:0. Положението за възпитаниците на Емил Велев бе допълнително утежнено от факта, че гостите останаха с човек по-малко, след като минута преди да бъде реализирано попадението, Александър Бранеков бе изгонен. Капитанът на Локо фаулира грубо Колев, вследствие на което получи директен червен картон.

Само пет минути по-късно обаче равенството бе възстановено. Маркиньос изпълни своя специалитет и директно от пряк свободен удар прати топката във вратата на домакините.

В 79-ата минута Емил Велев бе отстранен от резервната скамейка на гостите заради бурно оспорване на съдийско решение.

В 83-ата минута Будинов изведе отново домакините напред, след като засече в малкото наказателно поле центриране на Огнянов.

Така, след като започна с фамозна домакинска победа над шампиона Лудогорец, Любимец записа втори успех и в момента заема трето място във временното класиране с актив от 6 точки.