На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Резервите на Лудогорец се развихриха и сложиха край на прокобата "Овча купел" (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец разгроми с 3:0 Славия в мач от 3-ия кръг на "А" група. Това е първа победа за разградчани на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Досега те бяха записали загуба и равенство. Себастиян Ернандес вкара в 10-ата минута след асистенция на Фабио Ешпиньо, а в 56-ата минута Михаил Александров удвои. Жуниор Кишада отбеляза третото попадение с красив удар в 84-ата минута.

Шампионите вече са с актив от 6 точки, а столичани имат едва 1 точка и голова разлика 0:5.

Техните фенове бяха бесни след днешната продукция и изпратиха тима с мощни викове "Оставка".

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев очаквано заложи на резервните футболисти заради предстоящия реванш с Партизан в Шампионската лига. На вратата бе Иван Чворович, а в защита играха Шоко, Козмин Моци, Теро Мантула и Витиня. Опорни халфове бяха Фабио Ешпиньо и Мичел Бургзорг. Пред тях действаха Михаил Александров, Себастиян Ернандес и Мирослав Иванов, а на върха на атаката бе Жуниор Кишада.

"Белите" излязоха с най-доброто. Пред Георги Петков бяха разположени Радослав Димитров, Живко Желев, Виктор Генев и Филип Филипов. В халфовата линия оперираха Тодор Янчев, Чавдар Янков, Борислав Балджийски, Христо Янев и Галин Иванов, а изнесен напред бе Диего Невес.

Домакините опитаха първоначален натиск и още във 2-ата минута Янков отправи удар към вратата на разградчани, но прати топката в аут. Шампионите бързо взеха инициативата и стигнаха до гол още при първата си добра възможност. В 10-ата минута Ешпиньо центрира от корнер и Ернандес, който бе оставен непокрит, насочи кълбото във вратата на Петков за 0:1.

Само две минути по-късно Чворович не бе убедителен при центриране от фаул, но защитата пред него не допусна да се стигне до по-голяма опасност. В 19-ата минута Димитров напредна по крилото и центрира, но Шоко изпревари Иванов и изчисти топката напред. В 26-ата минута Ернандес пробва нов ефектен удар към вратата на Петков, но този път стражът спаси.

Чак в 32-ата минута "белите" намериха за първи път очертанията на вратата на Лудогорец, но шутът на Янков бе уловен без проблем от Чворович. Последваха две добри положения за гостите, но при първото Кишада не успя да засече центриране отдясно, а при второто стреля в аут.

В 42-ата минута столичани пропуснаха отличен шанс да изравнят, след като много добре насочен удар с глава на резервата Стефан Велков бе уловен точно пред голлинията от Чворович. Две минути по-късно "белите" пак бяха много близо до гол. Иванов проби отляво и центрира към Янев, който бе оставен сам на 7-8 метра от вратата, но шутът му разтресе напречната греда и излезе в аут.

Футболистите от Разград предрешиха изхода на двубоя в 56-ата минута. Ернандес успя да пусне топката покрай "бялата" защита и намери Александров, който от няколко метра нямаше проблем да преодолее Петков и да отбележи второто попадение в мача.

Едва след това играчите на Славия успяха да вземат инициативата, но така и не стигнаха до сериозно положение за гол. Шампионите предпочетоха да се приберат в по-задни позиции и да разчитата на контри. В 64-ата минута Славия можеше да върне едно попадение, но Иванов се засуети, след като вече бе преодолял двама от съперниковите бранители и топката му бе отнета.

Разградчани се възползваха от открилите им се пространства и в 84-ата минута направиха преднината си класическа. Кишада проби отляво, навлезе в наказателното поле и с красив удар в горния ляв ъгъл окончателно сложи точка на спора.