Нефтохимик шокира Черноморец във вълнуващ сблъсък с обрати и фамозни голове (видео)

Отборите на Черноморец и Нефтохимик завършиха при резултат 2:3 във вълнуващото дерби на Бургас, с което започна 3-ия кръг на "А" група. "Акулите" повеждаха два пъти, но това не отказа градския им съперник, който стигна до успеха след прекрасен победен гол в 90-ата минута.

Играчите на Димитър Димитров излязоха напред още в 3-ата минута с гол на Маркиньо. Николай Чипев изравни след точно изпълнена дузпа в 55-ата минута. Пет минути по-късно Лъчезар Балтанов възстанови преднината на отбора в сини екипи след асистенция на Юсуф Уатара. В 74-ата минута Чипев изпълни отлично пряк свободен удар и за втори път изравни резултата. Украшението на двубоя обаче бе фамозното победно попадение на резервата Петър Димитров, който се разписа със странична ножица в 90-ата минута за крайното 2:3.

В послдните секунди Георги Вълчев от Нефтохимик получи втори жълт картон и напусна терена, но това не попречи на съотборниците му да удържат победата. Тя е втора за тима след завръщането в "А" група. Черноморец остана с 3 точки.

Градският сблъсък, който се игра пред около 5000 зрители на стадион "Лазур", започна с надмощие на домакините. Отличният старт даде резултат в 3-ата минута, когато Карлос Фонсека нахлу отдясно и бе препънат в наказателното поле. Съдията Вихрен Манев замълча, но топката стигна до Маркиньо, който я насочи много точно в десния ъгъл на вратата на Евгени Караманов за 1:0.

"Акулите" продължиха да контролират събитията на терена и в 12-ата минута бяха близо до нов гол. Прехвърлящият удар на Юсуф Уатара обаче не намери очертанията на вратата.

Едва след това футболистите в зелено реагираха и започнаха да гледат по-смело към вратата на Ник Дашев. В 13-ата минута Коста Янев отправи неточен изстрел, а две минути по-късно същото направи и Стамен Ангелов.

Футболистите на Димитър Димитров бързо си върнаха инициативата и още няколко пъти затрудниха Караманов. В 27-ата минута вратарят улови опасен удар на Уатара, а осем минути след това успя да избие шут на голмайстора Маркиньо. Преди него и Венелин Филипов изпробва късмета си от разстояние, но кълбото прелетя над вратата.

В 42-ата минута Георги Хашев намери топката с глава, но ударът му от границата на наказателното поле бе много слаб и не затрудни Дашев.

Играчите на Нефтохимик започнаха активно втората част. В 47-ата минута Емануил Манев нанесе опасен удар към вратата на "акулите", но Дашев отрази въпреки коварното отскачане на топката.

В 55-ата минута гостите осъществиха контраатака, която бе спряна с нарушение на вратаря на Черноморец срещу Васил Калоянов в наказателното поле. Реферът не се поколеба да отсъди дузпа и показа жълт картон на Дашев. Чипев бе точен от бялата точка и възстанови равенството.

Футболистите на Херо бързо успяха да си върнат инициативата и да натиснат съперника си. В 60-ата минута Маркиньо центрира от фаул, Уатара отклони към Балтанов, който бе оставен непокрит и с удар в левия ъгъл отбеляза за 2:1.

Малко след това Жереми Манзоро проби отдясно и центрира, топката рикошира, но Караманов я улови точно преди да премине голлинията.

Гостите не свалиха гарда и в 74-ата минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Със задачата се нагърби Чипев, който нанесе страхотен удар и топката се оплете в мрежата за 2:2. Това е трето попадение в "А" група от началото на сезона за бившия халф на ЦСКА, с което той поведе в голмайсторската листа.

Най-красивият момент в мача обаче бе в 90-ата минута. Футболистите на Нефтохимик изненадаха своите домакини с нова контраатака и въпреки че бранителите на Черноморец се групираха бързо, резервата Димитров бе оставен сам в наказателното поле. Бившият играч на Славия засече центриране отдясно и с прекрасен ножичен удар хвърли в екстаз зелената част на Бургас, оформяйки крайното 2:3.

снимка:chernomoretz.bg