Велизар и Мораеш със сензационна загуба в Албания

Металург (Донецк) претърпя изненадващо поражение от албанския Кукеси в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Украинският тим загуби гостуването си в Тирана с 0:2 и ще трябва да положи доста усилия в реванша, за да се класира за плейофите преди груповата фаза. Около 1000 фенове на стадион "Кемал Стафа" се зарадваха на победата на Кукеси, станала факт след головете на Малакарне в 7-ата минута и Малота в 84-ата. И двете попадения станаха след центрирания от ъглов удар.

За Металург титуляри бяха Велизар Димитров и Жуниор Мораеш, а Грегъри Нелсън се появи през второто полувреме. Гостите бяха по-добрият отбор, но пропуснаха много положения, а липсата на концентрация в защитата им беше наказана.

Украинците завършиха с човек по-малко след червен картон на Морозюк в 69-ата минута.

КУКЕСИ - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 2:0
1:0 Малакарне (7)
2:0 Малота (84)