Скачачи повеждат Украйна към медалите на СП в Москва

Украйна ще изпрати 61 атлети на Световното първенство в Москва от 10 до 18 август, като в състава са включени и двама състезатели, които оглавяват световните ранглисти за сезона в своите дисциплини.

Олга Саладуха в тройния скок спечели единствения златен медал за Украйна на предишния шампионат на планетата в Дегу преди две години. Бронзовата медалистка от Олимпиадата в Лондон през миналата година ще пристигне в руската столица като №1 в света за годината с 14,85 м, постигнати на Диамантената лига в Юджийн.

Богдан Бондаренко е другият украински атлет, който оглавява световната ранглиста за сезона. Той спечели всичките си състезания от началото на сезона, като на Диамантената лига в Лозана постави нов национален рекорд от 2,41 м. Това е и най-силният резултат в света от 1994 г. насам.

Женската щафета на Украйна на 4 по 100 м спечели бронзовите отличия на Олимпийските игри в Лондон пез миналана година и на предишния планетарен форум и спринтьорките отново ще се опитат да се намесят в борбата за медалите.

Хана Мелниченко пък ще атакува отличията в седмобоя при жените, където конкуренцията намаля значително в последните дни, след като стана ясно, че световната шампионка от 2011 г. Татяна Чернова (Русия) и олимпийската от Лондон 2012 Джесика Енис-Хил (Великобритания) ще пропуснат първенството заради контузии.

Снимки: Getty Images/Guliver