Клозе изведе Лацио до успех срещу Ница

Мирослав Клозе отбеляза победния гол за Лацио в контролата срещу Ница, завършила с успех на "римляните" с 1:0. на "Стад Мюнисипал". Това попадение обаче се оказа достатъчно за италианците.

Едерсон изпусна добро положение с глава от близо в началните минути, но в 19-ата Абдулай Конко центрира към Клозе, който засече кълбото в мрежата за 1:0. След това и Федерико Маркети трябваше да показва класа, за да опази врататата си след удар на Цвитанич, а Лукас Билия пък можеше да удвои преднината на лациалите малко преди края на първата част.

През второто полувреме Ница имаше две добри положения чрез Цвитанич и Колоджейчак, но Маркети отново бе на мястото си. Серджо Флокари пък пропусна добър шанс за гостите. Малко преди края на мача пък французите пропуснаха поредната си възможност да стигнат до равенството но Амави не успя да преодолее резервният вратар Алберто Бизари.

Ница - Лацио 0:1
0:1 Клозе (19)

НИЦА: Оспина, Палун (Пейчинович 46), Дигар (Лорис 85), Колодейчак, Амави, Менди, Траоре (Албер 63), Пие (Босети 63), Ейсерик (Брулс 46), Бауте (Бруинс 63), Цвитанчич (Констант 76)

ЛАЦИО: Маркети (Бизари 57), Конко (Кандрева 62), Новарети, Кана, Раду, Билия (Гонзалес 71), Ледесма (Ернанеш 62), Маури (Сиани 71), Едерсон (Флокари 46), Лулич (Рози 84), Клозе (Каванда 57)