Юношите на България тръгнаха с драматично с 2:3 от Румъния на Балканиадата за младежи

Националният волейболен отбор на България за юноши тръгна с драматична загуба на Балканиадата за младежи в Кладово (Сърбия). Момчетата на треньора Драган Нешич отстъпиха на Румъния, която също играе с юношеския си национален тим, с 2:3 (13:25, 24:26, 25:14, 25:14, 6:15) в първия си мач от Група 1, игран късно снощи.

Българските юноши започнаха неубедително и с много непредизвикани грешки и закономерно загубиха първия гейм с разгромното 13:25. Във втората част българските "лъвчета" подобриха играта си, но все пак загубиха с 24:26. В следващите два гейма българите продължиха със силната си игра на всички елементи и успяха да вкарат срещата в тайбрек след 25:14 и 25:14. В петия решителен гейм румънците натиснаха със сервис, с което разстроиха българското посрещане. В крайна сметка Румъния спечели с 15:6 и 3:2.

Най-резултатен за българския тим стана Жулиен Георгиев с 19 точки (1 блок и 47% ефективност в атака), а Любослав Симеонов, който влезе като резерва още в първия гейм, добави 13 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. Адриан Ачобаницей бе най-полезен за румънците с 15 точки (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за победата. В другия мач от групата Черна гора надделя категорично над младежите на Гърция с 3:0 (25:21, 25:18, 25:22). Именно срещу черногорците е втората среща на България тази вечер от 21:00 часа българско време.

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 2:3 (13:25, 24:26, 25:14, 25:14, 6:15)
БЪЛГАРИЯ: Николай Къртев 4, Владимир Станков. Яни Георгиев 2, Илия Петков, Жулиен Георгиев 19, Мартин Мечкаров 11 - Станислав Драмов-либеро (Божидар Данчев 7, Павел Иванов 3, Любослав Симеонов 13)
Старши-треньор: Драган Нешич
РУМЪНИЯ: Михай Тарца 14, Адриан Ачобаницей 15, Роберт Волога 10, Каталин Стоенете 10, Мариус Ифтиме 8, Клаудиу Димитру 6 - Влад Кантор-либеро (Михай Кристе, Рарес Балеан, Едуард Окунски 1, Теодор Фринчу)
Старши-треньор: Джордже Григорие.

Статистика: ossrb.org

Снимки: ossrb.org