Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Наполи срази Галатасарай, мачът завърши със скандал (видео)

Наполи победи Галатасарай с 3;1 в контрола на "Сан Паоло". Мачът трябваше да се превърне в истинско шоу за зрителите, но настроението на всички беше помрачено заради вчерашната автобусна катастрофа, при която загинаха 39 души. Това беше причината срещата да започне с минута мълчание в памет на жертвите, а организаторите да отменят отменят повечето от забавните елементи в програмата.

Преди мача бяха представени Гонсало Игуаин и Хосе Рейна, но те не играха в мача. За това пък други двама от привлечените това лято футболисти - Рафаел и Хосе Кайехон, започнаха като титуляри. Кайехон излезе с фланелката с номер 7, която до миналия сезон принадлежеше на суперзвездата Кавани.

Горан Пандев откри резултата още в 4-ата минута след центриране на Лоренцо Инсине. Македонецът играеше на върха на атаката, а по крилата бяха Кайехон и Инсине. Последва пропуск на Марек Хамшик, а Рафаел парира опасен удар на Дидие Дрогба. Малко по-късно бившият вратар на Сантос отрази и шут на Уесли Снайдер.

В началото на второто полувреме Блерим Джемайли нацели гредата, а галатасарай израавни чрез Нордин Амбрабат, който преодоля Джандоменико Место и опъна мрежата. Публиката на домакините освирка Хуан Камило Сунига при влизането му в игра заради отказа на колумбиеца да поднови договора си и слуховете, че иска да премине в Ювентус.

Сунига обаче се превърна в решаващата фигура за "небесносините". Той вкара за 2:1 след пас на Инсине, а в последната минута Фернандо Муслера повали Емануеле Калайо и Инсине превърна дузпата в гол. Муслера реагира много бурно и блъсна рефера, за което веднага беше изгонен.

Преди двубоя Марек Хамшик представи третия екип на Наполи за предстоящия сезон. Фланелките са в камуфлажен стил и се харесаха на повечето от запалянковците. Титулярният екип отново е в небесносиньо, а вторият - изцяло в жълто.

НАПОЛИ - ГАЛАТАСАРАЙ 3:1
1:0 Пандев (4)
1:1 Амрабат (58)
2:1 Сунига (81)
3:1 Инсине (90) д.

Съставът на Наполи: Рафаел; Место, Канаваро (46 - Фернандес), Бритос, Армеро (46 - Досена); Джемайли (75 - Радошевич), Бехрами (46 - Инлер); Инсине, Хамшик (56 - Мертенс); Кайехон (67 - Сунига); Пандев (63 - Калайо)