Първо нулево равенство в Русия

Отборите на Терек и Рубин завършиха 0:0 в мач от 3-ия кръг на руската Премиер лига. Това бе и първото нулево равенство от началото на сезона, който започна с изненадващо висока резултатност. Срещата на "Ахмат-Арена" предложи позиционна игра и малко голови положения. Домакините от Грозни останаха без победа, а Рубин пропусна да се изравни с Ростов и ЦСКА (Москва) на втората позиция.

Дебют за Рубин направи привлеченият преди броени дни от Локомотив (Москва) Дмитрий Торбинский. Опитният халф започна като титуляр, но не се представи на ниво.

Гостите от Казан бяха в оптимален състав, но въпреки това не съумяха да измъкнат трите точки срещу един от най-неудобните си съперници.

Рубин беше по-активният отбор до почивката, но вратарят на Терек Евгений Городов спаси удари на Сесар Навас и Саломон Рондон. През второто полувреме инициативата мина на страната на домакините, но Станислав Черчесов закъсня с пускането на Александър Прудников, който само за десетина минути създаде най-чистите положения пред Сергей Рижиков.