Нинов със сребро в Стара Загора

Държавният шампион в скока на височина Виктор Нинов спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора. Атлетът от Червен бряг, който се завърна при стария си треньор Валери Цветков, постигна 224 см от втори опит. След това той прави два опита и на 228 см, а след това и един на 231 см, но неуспешни. Балкански шампион с 231 см, преодоляни от трети опит, стана румънецът Михаи Донисан.

Йоло Николов се размина за малко с бронзовия медал на 5000 м, след като не успя да се пребори с турския представител. Николов финишира с постижение от 14:40,14 мин. Шампион в дисциплината стана хърватинът Дино Бошнак с време 14:36,96 мин.

Милица Мирчева зае шесто място на 3000 м при жените с постижение от 10:08,48 мин. Балканското злато в дисциплината заслужи сръбкинята Амела Терзич с 9:18,60 мин.

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на Балканиадата в Стара Загора може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от награждаването от първия ден може да видите ТУК!!!