Милан ужили Валенсия на "Местая" (видео)

Отборът на Милан победи с 2:1 като гост Валенсия в първата среща от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп" на стадион "Местая". Последният четвърт час беше особено напрегнат пред вратата на "росонерите", като нападателите на домакините на няколко пъти пропуснаха отлични възможности да изравнят. Головете за Милан отбелязаха Робиньо (22) и Де Йонг (37), а за Валенсия се отличи Дани Парехо (53).

Това беше първа международна контрола за "росонерите" в подготвителния период. Двубоят на "Местая" се явяваше откриващ на турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп", в който участват общо осем тима, сред които Челси, Ювентус, ЛА Галакси, Реал Мадрид и Евертън. Надпреварата ще продължи по същество на терените в САЩ след 31 юли. С този успех Милан си осигури място на полуфиналите, където ще спори с победителя в мача между Челси и Ла Галакси.

Двубоят започна отлично за Милан. След като се справиха с домакинския натиск в първите десетина минути, "росонерите" получиха право да изпълнят дузпа в 20-ата минута. Нарушението беше отсъдено срещу стража на Валенсия Гуаита, който фаулира Поли в наказателното поле. Робиньо се зае изпълнението, но ударът му беше спасен. Това беше втора изпусната дузпа от Робиньо в рамките на 4 дни. Той пропусна и в турнира "Тим Къп". Само две минути по-късно обаче бразилецът се реваншира, като откри резултата.

В 24-ата минута обаче Робиньо беше принудително сменен, след като получи контузия. Вместо него на терена излезе Емануелсон. В 37-ата минута гостите стигнаха до втори гол. След атака отдясно, Де Йонг получи топката пред наказателното поле и с фантастичен удар отдалеч направи безпомощен вратаря Гуаита - 2:0 за Милан.

Милан продължи да атакува. В 42-ата минута "росонерите" стигнаха до нова добра възможност, но ударът на Де Йонг от пряк свободен удар мина встрани от вратата.
Двата тима се прибраха на почивка при този резултат. На полувремето бяха извършени смени и в двата отбора. В Милан на мястото на Абиати влезе Габриел, а ганайския полузащитник Съли Мунтари смени Поли. На вратата на Валенсия пък застана Диего Алвеш. В течение на полувремето в игра се появи и Стефан Ел Шараави, който замени ганаеца Боатенг. Това бяха първи игрови минути за младия италиански национал.

Второто полувреме отново започна с натиск на Валенсия, който този път се материализира. Дани Парехо се превърна в герой за своите, след като засече една топка отблизо още в 53-ата минута. Шест минути по-късно домакините можеха да стигнат до равенство, но ударът на Алкасер не намери вратата.

В 65-ата минута треньорът на Валенсия Мирослав Джукич извърши петорна смяна в състава си и свежите попълнения увеличиха неимоверно градуса на напрежението пред вратата на Милан. С  пропуски се отличиха Феде, Фегули, Жоао Перейра и Джонатан Виера в заключителните секунди на срещата.

Валенсия - Милан 1:2

0:1 - Робиньо (22)
0:2 - Де Йонг (37)
1:2 - Парехо (53)

Валенсия:Гуаита (46-Диего Алвеш), Жоао, Рами, Рикардо Коща, Матийо (65-Гуардадо), Хави Фуего (65-Джонатан Виера), Дани Парехо (65-Ромеу), Фегули, Банега (65-Мичел), Жонас (65-Бернат), Алкасер.

Милан: Абиати (46-Габриел), Антонини, Бонера (72-Закардо), Мексес, Констант, Ночерино, Де Йонг, Поли (46-Мунтари), Робиньо (24-Емануелсон), Боатенг (69-Ел Шаарави), Петаня (83-Нианг).