Барса мачка за самочувствие - 7:0 (видео)

Испанският шампион Барселона записа първа победа във втория си мач от лятната подготовка след 7:0 като гост на норвежкия Волеренга. Алексис Санчес (4), Кристиан Тейо (6), Лионел Меси (13), Жонатан дос Сантос (42), Жан-Мари Донгоу (51 и 55) и Жоан Роман (86) реализираха за каталунския тим. Мачът почти през цялото време се игра на една врата и логично завърши с разгромна победа за именития тим. С успеха "блаугранас" възвърнаха самочувствие след загубата от Байерн (Мюнхен) на старта на контролите.

Новият наставник на Барса Херардо Мартино изгледа срещата от трибуните. Жорди Роура избра същия състав от първата проверка, загубена от Байерн (Мюнхен). Жонатан дос Сантос, Алекс Сонг и Серхио Роберто оформиха триото в средата на терена. Напред се разчиташе на Алексис Санчес, Лионел Меси и Кристиан Тейо.

Още в четвъртата минута гостите от "Камп Ноу" откриха. Лео Меси увлече няколко човека и пусна дълъг пас към Алексис. Чилиецът финтира бранител и насочи покрай вратаря - 0:1. Стотина секунди по-късно Ла Пулга се отличи с нова прекрасна асистенция. Аржентинецът изведе прецизно Тейо, който майсторско насочи с първо докосване по диагонала.

В 13-ата самият Меси успя да вкара, след като получи подаване от Роберто, финтира двама защитници и отбеляза с нисък шут. В 16-ата Серхи Роберто отново изработи положение, но този път ударът на Меси от 17 метра намери гредата. В 27-ата капитанът в днешния мач Меси получи в наказателното поле и насочи триково с пета, но вратарят реагира. Минута по-късно Алексис получи страхотна топка от Меси, но не съумя да надхитри вратаря Хиршфелд.

В 31-вата Мартин Монтоя центрира отдясно, Меси намери топката от въздуха, тя се отклони в защитник, но вратарят внимаваше. В 41-вата Жонатан дос Сантос получи подаване от Алексис и намери близкия ъгъл - 0:4.

На почивката Меси и Пинто напуснаха. Влезлият Донгоу набързо вкара два гола след две брилянтни асистенции на Алексис Санчес. В 51-вата чилиецът пусна в наказателното поле и камерунецът успя да намери мрежата. Четири минути по-късно отново "деветката" подари гол на Донгоу, за да завърши силното си представяне днес.

В 62-рата минута вече нямаше нито един титуляр в състава на Барселона. В 58-ата същото се случи с норвежкия тим. Резервният страж на "синьо-червените" Ойер Оласабал направи две силни спасявания. В 76-ата Нието шутира мощно над норвежката греда. Минута по-късно и Еспиноса беше близо до седмия гол. В 86-ата Жоан Роман отбеляза за 0:7, след като залъга няколко бранители и би под гредата. В 88-ата Донгоу пропусна да оформи хеттрик. В края на мача по-интересно беше по първите редици на трибуните публиката аплодираше Лео Меси.

Барселона (4-3-3): Пинто (46 - Ойер); Монтоя (62 - Илие), Бартра (62 - Серхи Гомес), Масчерано (62 - Планас), Адриано (62 - Патрик); Дос Сантос (62 - Еспиноса), Сонг (46 - Сампер), Роберто (62 - Роман); Алексис (62 - Кико), Меси (46 - Донгу), Тейо (62 - Нието);

Снимки: Getty Images/Guliver