След 7 г. чакане Нефтохимик победи в "А" група

Нефтохимик записа първи успех в "А" група от 2006 година насам, след като днес надви Любимец с 1:0 у дома в среща от втория кръг на шампионата. Единственото попадение беше реализирано от резервата Георги Хашев в 74-ата минута. Тогава защитникът засече с глава центриране на друг от появилите се като смяна футболисти - Любомир Божинов.

За последно бургазлии бяха в елита през сезон 2005/06 г.

Двата тима стартираха сезона по противоположен начин. "Шейховете" загубиха тежко с 1:4 като гости на Литекс, а тимът на Веселин Великов "хвърли" бомбата, като надигра шампиона Лудогорец с 1:0.

Днес играчите на Валери Дамянов започнаха по-активно и в 12-ата минута Христо Лемперов нацели горната греда с техничен удар от 15 метра. Само след три минути Диян Христов не успя да насочи топката в мрежата, след като скочи най-високо от всички и засече центриране от фаул на Коста Янев.

След 25-ата минута играта се поизравни, като гостите на два пъти застрашиха вратаря Караманов. Първо Майкъл Тевия стреля, а след него и Самир Аесс от 10 метра разпъна вратаря на домакините, показал чудесен рефлекс. В последната минута на първата част идеално центриране на Емануил Манев стигна до Диян Христов, който обаче за втори път пропусна да открие резултата.

През второто полувреме двата отбора заиграха по-отворено и търсеха възможности за гол. Самир Аесс стреля в 55-ата минута, топката се отби в защитник на бургазлии и щастливият за вратаря рикошет мина на сантиметри край гредата. В 74-ата минута влезлият като резерва Любомир Божинов центрира от фаул към друга резерва - защитникът Георги Хашев, който забоде топката в мрежата на Цветан Димитров. Пет минути преди края на мача Хашев отново можеше да вкара и пак след центриране на Божинов, но този път не улучи вратата.

Изненадващо обаче едва около 1000 фенове дойдоха на стадион "Лазур" за първото домакинство на бургазлии при завръщането им в "А" група.