Черно море и Славия мъчиха 97 минути фенове във Варна

Черно море и Славия завършиха 0:0 в мач от втория кръг на "А" група. За този резултат повече трябва да съжаляват домакините, които пропиляха дузпа през първата част, а след 80-та минута играха и с човек повече след втори жълт картон на Димо Атанасов, но така и не успяха да се възползват от този факт.

Иначе мачът бе нервен - с много борба и твърди влизания, но малко футбол, а заради значителния брой груби нарушения и влизания на медицинските екипи главният рефер Таско Тасков даде цели седем минути продължение.

Срещата започна с опасен пробив и центриране на Георги Илиев отляво, но никой от съотборниците на зелено-белия капитан не успя да засече подаването. Белите отговориха с два изстрела на Христо Янев, но те не затрудниха стража на моряците Георги Китанов.

В 9-та минута Черно море организира добра атака, която премина през Георги Божилов и Даниел Георгиев, а вторият подаде към Симеон Райков, който стреля опасно, но в аут.

Четири минути по-късно Славия пропиля най-чистото положение в мача до този момент. Диего Невес бе изведен леко вляво очи в очи срещу Китанов, но стреля в аут.

Така се стигна до 18-та минута, в която домакините получиха право да изпълнят дузпа. Георги Илиев стреля, но вратарят на гостите Петков спаси. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на намиращия се на стената бразилец Да Силва след изпълнение на фаул от Райков.

В 24-та минута моряците направиха пореден фрапантен пропуск. Райков стреля от фаул и след карамбол топката се озова в непокрития Бакари, който бе оставен сам срещу Георги Петков. Нападателят стреля, но стражът на гостите успя някак да докосне топката и притичал футболист на Славия успя да я изчисти преди тя да влезе във вратата.

Второто полувреме започна с голям пропуск на Славия. Галин Иванов стреля по диагонал, но малко не достигна на Невес да я засече в опразнената врата. От тук до края на мача двата отбора предпочетоха да се борят, ритат и разправят, а футболът бе оставен на заден план.

В 81-та минута защитникът на белите Димо Атанасов извърши грубо нарушение в центъра на терена и логично получи втори жълт картон, с което остави своя отбор в числено намален състав. Въпреки това в 84-та минута белите можеха да вкарат гол, но Виктор Генев не улучи вратата.

До края на мача численото предимство и седем минутното продължение така и не бе оползотворено от футболистите на Георги Иванов, които във втора поредна среща не успяха да отбележат гол. Същото се отнася и за състава на гостите, които показаха, че макар да разполагат с изключително опитни играчи като Христо Янев, Тодор Янчев, Георги Петков, Живко Желев и други, нещо в техния отбор сериозно куца.