Трима от Литекс с проблеми след триумфа в столицата

Трима футболисти на Литекс са с проблеми след вчерашната победа над Локомотив (София) с 2:0 във 2-ия кръг на първенството. "Оранжевите" постигнаха втори успех и до момента са с пълен актив от точки в първенството. Двама от тях - Илия Миланов и Никола Колев, бяха заменени принудително и в понеделник ще се прецени какво е състоянието им. Антон Недялков пък играл с вирус и това била причината да отпадне физически в средата на второто полувреме. Колев има разтежение на подбедрицата на десния крак, а надеждите на старши треньора Златомир Загорчич са тази травма да отшуми до края на идната седмица, за да бъде на разположение за дербито на 3-ия кръг с Ботев (Пловдив).

Не е ясно и колко е сериозно положението на Миланов, който получи удар в глезена и също напусна принудително. В съчетание с невъзстановения Бодуров този проблем може да увеличи тревогите на Загорчич в отбраната. Левият защитник Антон Недялков, един от най-прогресиращите в Литекс и определено един от бъдещите таланти на България на този пост, пък е играл с вирус. В деня на мача Недялков вдигнал висока температура, съчетана с гадене и световъртеж. Въпреки бързата реакция на лекарския щаб, младият ляв бек се чувствал доста отпаднал и след средата на второто полувреме нямал сили.

"Мачът не беше кой знае какво като качество, но всички се раздадохме за победата. Точките са важни, добре е, че победихме. Мисля, че новите ни попълнения Джазула и Джордан са качествени и с времето ще се напасваме с тях все по-добре и по-добре. Така че по-нататък се надявам да показваме и добра игра, и да печелим убедително. Със сигурност във всеки мач се раздаваме на максимума, но някой път като вчера не се получават красиви неща", коментира пък авторът на второто попадение за Литекс Симеон Славчев.