Арсенал продължава с победите (видео)

Лондонският Арсенал се поздрави с поредна победа в приятелските мачове от предсезонната си подготовка, след като се наложи с 2:1 над японския Урава Ред Даймъндс в контролна среща играна в Япония. Възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до успеха през второто полувреме, когато точни за "артилеристите" бяха Лукас Подолски три минути след подновяването на играта за втората част и Чуба Акпом три минути преди края на редовното време. Юки Абе бе изравнил за домакините в 58-ата минута с мощен удар, но тимът му не успя да задържи равенството в последните минути на мача.

По този начин Арсенал записа четвърта победа в приятелските си мачове, след успехите над Дрийм тийм на Индонезия (7:0), Виетнам (7:1) и Нагоя Грампус (3:1).

Първото полувреме беше много интересно, като и двата тима изпуснаха по няколко отлични положения за гол, но феновете така и не видяха точни попадения. Тио Уолкот тресна гредата още в петата минута на срещата, след като завърши свой самостоятелен пробив с диагонален удар покрай вратаря на домакините, но за негово нещастие топката се отби в дясната греда зад стража и излезе в аут. Гредата преди почивката разтресе и Алекс Окслейд-Чембърлейн с мощен удар извън наказателното поле в 42-ата минута. На два пъти близо до гола за Арсенал близо бе и Оливие Жиру, чийто удари минаваха на сантиметри от гредите.

Лукаш Фабиански също трябваше да показва класа преди почивката, за да отрази удари на Урава Редс. Домакините пропуснаха още две положения пред вратата на Арсенал.

Само три минути след подновяването на играта Арсенал поведе в резултата. Подолски завърши отлична атака на своя тим, след като получи топката от Уолкот на точката на дузпата и с мощно воле опъна мрежата на Урава. Авансът на англичаните обаче се задържа само десетина минути, след като 58-ата Юки Абе с мощен удар препарира Фабиански след рикошет в крака на Аарън Рамзи след изпълнение на корнер.

В 87-ата минута Чуба Акпом донесе победата на "артилеристите", след като отблизо прониза стража на японците Ямагиши след грешка в отбраната на Урава.

УРАВА РЕДС - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 - Подолски (48)
1:1 - Абе (58)
1:2 - Акпом (87)

Съставът на Арсенал: Лукаш Фабиански, Бакари Саня, Лоран Косиелни, Пер Мертезакер (45-Карл Дженкинсън), Иняси Микел, Джак Уилшир (45-Томаш Росицки), Микел Артета (45-Аарън Рамзи), Алекс Окслейд-Чембърлейн (69-Зелалем), Тио Уолкот (75-Чуба Акпом), Серж Гнарби (45-Рио Миаичи), Оливие Жиру (45-Лукас Подолски)