Balkan Grand Prix 6

Браво, заралии! Берое накара Апоел (ТА) да трепери на реванша (видео)

Берое направи силен мач при гостуването си на Апоел (Тел Авив) и завърши 2:2 в реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа. Носителят на Купата на България обаче отпада от турнира заради поражението с 1:4 преди седмица. Двата гола за домакините вкара Омар Дамари (22-дузпа, 61), който беше точен на два пъти и в Стара Загора. Пламен Крумов (45) и Давид Каядо (71) пък намериха мрежата на израелския вратар след хубави изстрели.

Момчетата на Петър Хубчев накара съперника си да трепери, след като пропуснаха да реализират още поне две чисти положения. При 1:1 Венцислав Христов нацели напречната греда след удар с глава, а при 2:2 Иво Иванов не успя да прати топката в мрежата от 2 метра, като нацели легналия на земята страж на домакините. В 89-ата минута пък Дончо Атанасов излезе сам срещу вратаря, но се забави и нанесе неточен шут.

Играчите от Стара Загора нанесоха цели осем изстрела към вратата на съперника срещу само три.

Независимо тежкото поражение с 1:4 в първия мач и на практика решения сблъсък, Петър Хубчев заложи на титулярния си състав, като само Владимир Зафиров беше сменен от Иво Иванов в центъра на защита. "Зелените" нито за миг не се прибраха в глуха защита, а постоянно се опитваха да се надиграват и да създават положения. И го правеха успешно. Дори в първите минути българите имаха две положения.

Апоел успя да поведе противно на развоя на събитията. Неразчетено влизане на Здравко Илиев в 21-ата минута доведе до дузпа, която Дамари реализира за 1:0. Берое успя да изравни в последните секунди на първата част, когато Пламен Крумов изпълни перфектен пряк-свободен удар - 1:1.

През втората част картината на стадиона не се промени. Четвъртият в Израел за миналото първенство така и не успяваше да наложи някакво превъзходство, но пък много хитро успя да вкара втори гол. В 61-ата минута  Загури центрира отдясно и Дамари с глава направи Иван Караджов безпомощен. След 10 минути обаче Давид Каядо накара коментатора на двубоя да възкликне "Фантастично", след като си спря топката пред наказателното поле и с прецизен шут намери горния ляв ъгъл на Даниел Амос за крайното 2:2.

Така беройци напускат европейската сцена с високо вдигната глава, като затвърдиха реномето си на един от най-силните родни тимове в последните месеци.

На стадион "Блумфийлд" имаше и малка агитка от нашенци, която на моменти се чуваше да скандира "Българи юнаци". Интересът сред местните фенове не беше голям, като на двубоя имаше само 7400 зрители, което е половината от капацитета на стадиона.

АПОЕЛ (ТА) - БЕРОЕ 2:2
1:0 Дамари (22-дузпа)
1:1 Крумов (45)
2:1 Дамари (61)
2:2 Каядо (71)

В първия мач: Берое - Апоел (ТА) 1:4. Апоел продължава напред с общ резултат 6:3

АПОЕЛ (ТА): Амос, Колин, Дгани, Шимон, Илич, Гордана, Загури (76-Вермут), Саша (81-Абутбул), Герзицич, Шехтер, Дамари (67-Сафури)

БЕРОЕ: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Елиаш да Силва (69-Мартин Райнов), Игор Джоман, Здравко Илиев, Георги Андонов, Давид Каядо (78-Иван Горанов), Венцислав Христов (87-Дончо Атанасов)

Жълти картони: Герзицич, Загури (А); Илиев, Стойчев (Б)
Съдия: Карлос Ксистра (Португалия)
Стадион: "Блумфийлд", Тел Авив

Снимка: beroe.bg