Лион изпусна Реал, Грение с красив гол (видео)

Френският Лион пропусна да постигне престижна победа в контролен мач срещу Реал (Мадрид), след като водеше с 2:0 до 80-ата минута, но допусна изравняване в края.
Младата звезда на домакините Клемон Грение откри с много красив гол в 20-та минута, а малко след почивката Лисандро Лопес вкара второ попадение.
Равенството за мадридчани дойде след попадения на младоците Алваро Мората от дузпа в 80-ата и Касемиро в 84-ата минута.
Двубоят беше генерална репетиция за Лион преди старта в Шампионската лига следващата седмица. В третия предварителен кръг воденият от треньора Реми Гард тим ще играе с Грасхопърс (Цюрих) идния вторник.
На скамейката на Реал редом до треньора Карло Анчелоти беше седнал легендарният френски плеймейкър Зинедин Зидан, който "учи" занаят от прославения италиански спец. Анчелоти започна мача с всичките си звезди, които постепенно отстъпиха мястото си на по-млади играчи. След напускането на асове като Кристиано Роналдо, Карим Бензема, Месут Йозил домакините се поотпуснаха и така се стигна до равенството.