Станко Йовчев дебютира с гол и асистенция

Бившият нападател на ЦСКА Станко Йовчев дебютира неофициално с гол и асистенция за новия си тим Локомотив (Пд), информира официалният сайт на пловдивчани. Таранът, който подписа за 2 години с Локо, се включи в контролата с пловдивския Евроколеж, която се изигра в село Оризари. Спарингът се състоя в две части по 40 минути.

"Черно-белите" поведоха в резултата в 34-ата минута чрез капитана Тодор Тимонов. Халфът бе изведен от Асен Георгиев и с бомбен шут от над 20 метра изненада вратаря на „колежаните“.

В 73-ата минута Николай Николов изведе Станко Йовчев по дясното крило. Последва остро центриране на новото попълнение на Локомотив и бразилецът Габриел засече с крак от 1-2 метра за 2:0. Две минути по-късно Руслан Куанг направи рейд по левия фланг, центрира успоредно на голлинията и Станко Йовчев протегна крак на опразнената врата за крайното 3:0.

В 79-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за събаряне на Димо Станков. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар, но вратарят Божидар Стойчев спаси. При добавката юношата на Локо (Пд) Петър Челибиев пробва нов удар, но Стойчев отрази и него.

Снимка: lokomotivpd.com