Партизан се спаси от резил и чака Лудогорец (видео)

Българският шампион Лудогорец ще срещне сръбския първенец в третия предварителен кръг на Шампионската лига. "Гробарите" отстраниха трудно арменския Ширак във втория кръг след 0:0 на собствения си стадион. Първата среща в Изтока бе завършила 1:1 и така, благодарение на гола си на чужд терен продължават напред. Партизан игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като бранителят Владимир Волков получи червен картон в 56-ата минута.

Родният национал Иван Иванов бе титуляр за тима си и бе най-добрият на терена за домакините и умело ръководеше отбраната, което на практика спаси Партизан. Русия бе посрещнат с радостни скандирания от страна на феновете на тима преди двубоя, на които българинът отвърна с целуване на фланелката. Иначе двата тима имаха по няколко чисти положения пред двете врати, като гостите от Ширак на два пъти претендираха за дузпа, но реферът не ги чу.

Така след седмица Партизан ще пътува за Разград, за да срещне Лудогорец. Реваншът е след две седмици в Белград.

ПАРТИЗАН - ШИРАК 0:0 (в първия мач 1:1)