Реал Мадрид вилня на Острова в дебюта на Анчелоти (видео+фотогалерия)

Отборът на Реал Мадрид записа очаквано гръмка победа като гост на английския Борнемут в контрола. "Белите" разбиха тима от Чемпиъншип с 6:0 в първия си приятелски мач от лятната подготовка, който беше и неофициален дебют за новия селекционер Карло Анчелоти. Кристиано Роналдо блесна с две попадения (22 и 41). Сами Кедира (43), Гонсало Игуаин (47), Анхел ди Мария (68) и Каземиро (83) вкараха за "лос меренгес".

Анчелоти, придружен на скамейката от легендата Зинедин Зидан, подреди титулярен състав без испанските национали и 30-милионното попълнение Асиер Ияраменди. Франсиско Аларкон - Иско получи свобода зад нападателя, а Месут Йозил, Кристиано Роналдо и Карим Бензема дооформиха офанзивното каре. Често Кристиано влизаше в центъра на атаката като резултат от смяната на позициите. В центъра на защитата до Пепе застана Начо Фернандес, а Даниел Карвахал беше титулярен десен бек.

Първият шанс в двубоя беше за нахъсаните домакини във втората минута. След опасна контра топката беше центриране остро отдясно, но крачка не стигна за голово засичане. В четвъртата Кристиано Роналдо ефектно стреля с пета от пеналта за възхита на зрителите. В шестата CR7 отправи бомба от фаул, но топката профуча над гредата. В 11-ата португалската машина прекрасно изведе с пета Бензема, който се забави срещу вратаря.

В 22-рата Кристиано реализира марково от 23-метров пряк свободен удар. "Седмицата" намери долния ляв ъгъл на вратаря, като не му остави шансове - 1:0 за испанците. В 35-ата Бензема беше изведен сам срещу вратаря, но беше надигран. В 41-вата детинска грешка на бранител подари топката на Кристиано, който сам срещу вратаря лесно се справи със съпротивата и реализира втори гол. В 43-ата Сами Кедира беше най-съобразителен при корнер и вкара за 3:0.

На почивката Карлето смени почти целия тим. Звездата Кристиано Роналдо напусна и в игра се появи Алваро Мората. Ияраменди направи неофициален дебют, заменяйки Лука Модрич. Малко повече от минута след почивката резервата Гонсало Игуаин отбеляза. Ел Пипита получи извеждащ пас и насочи покрай вратаря - 4:0.

В 51-вата Давид Матеос не успя да стреля точно при добра възможност. Минута по-късно Мората не шутира прецизно след пас на Кака и хубава колективна акция. В 68-ата Анхел ди Мария реализира пето попадение след самостоятелна акция. В 83-ата минута Каземиро реализира шестия гол след двойно подаване и хладнокръвно насочване в близкия ъгъл.

Следващата контрола на тима на Анчелоти и Зидан е в сряда вечер срещу Олимпик Лион.

Борнемут - Реал Мадрид - 0:6
0:1 - Кристиано (22)
0:2 - Кристиано (41)
0:3 - Кедира (43)
0:4 - Игуаин (47)
0:5 - Ди Мария (68)
0:6 - Каземиро (83)

Реал Мадрид: Диего Лопес (46 - Хесус); Карвахал (67 - Касадо), Начо (67 - Кини), Пепе (46 - Матеос), Коентрао; Кедира (46 - Каземиро), Модрич (46 - Ияраменди); Йозил (46 - Ди Мария), Иско (46 - Кака), Кристиано (46 - Мората); Бензема (46 - Игуаин);