Челси на Моуриньо се развихри в Малайзия (видео)

Отборът на Челси записа втори пореден успех след завръщането на Жозе Моуриньо, побеждавайки сборния отбор Малайзия XI с 4:1 в Куала Лумпур. Лондончани решиха изхода от двубоя още през първата част след голове на Бертран Траоре (6'), Кевин де Брюн (29') и Ромелу Лукаку (45'). След почивката Виктор Моузес добави още едно попадение за Челси, а Фадхли Шас вкара почетния гол за Малайзия, оформяйки крайното 1:4.

Както и в предишния двубой - победата срещу  Синга Ол Старс, много добро впечатление направи Кевин де Брюн, който асистира за първото попадение и вкара много хубав гол за 2:0, при изпълнението на който обаче получи контузия и бе принудително заменен. Все пак според предварителните информации контузията на белгиеца не е сериозна.

Дебют на вратата на Челси направи ветеранът Марк Шварцер.

Още в шестата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Де Брюн нахлу отдясно, центрира по земя около точката за изпълнение на дузпа, където Траоре засече от движение, пращайки топката в долния ляв ъгъл. Три минути след това Траоре можеше да удвои, но този път неговият изстрел бе спасен от вратаря на Малайзия XI. В 29-ата минута Кевин де Брюн вкара страхотен гол за 0:2. Марк Шварцер изпрати топката дълбоко в половината на домакините, Лукаку свали с глава, а Де Брюн от ждроб прати топката под напречната греда. Неприятната новина бе, че белгиецът получи контузия при изпълнението за гола. Де Брюн бе изнесен на носилка, а неговото място зае Феруз. През втората част Де Брюн се появи на резервната скамейка, откъдето догледа мача.

В добавеното време на първата част преднината на Челси стана класическа. Траоре намери с извеждащо подаване Лукаку, който се измъкна на ръба на засадата и пусна топката покрай вратаря - 0:3.

В 58-ата минута Азар пропусна с глава от чиста позиция. В 77-ата минута и Ба имаше добра възможност, но стражът на домакините спаси удара на нападателя. Все пак лондончани стигнаха до гол и през втората част. Негов автор бе Виктор Моузес, който в 89-ата минута проби отляво, финтира противников бранител и стреля в близкия ъгъл за 0:4. В добавеното време Шас вкара почетното попадение за Малайзия XI, след като Петер Чех не успя да избие добре един пряк свободен удар пред своята врата и Шас се разписа с глава отблизо. В заключителните секунди Ашли Коул лиши домакините от нов гол, избивайки топката от голлинията.

Малайзия XI - Челси 1:4

0:1 Траоре (6')
0:2 Де Брюн (29')
0:3 Лукаку (45'+4')
0:4 Моузес (89')
1:4 Фадхли Шас

Челси (4-2-3-1): Шварцер; Иванович, Тери, Чалоба, Бертранд; Есиен, Ван Гинкел; Де Брюн (31-Феруз), Траоре. Азар; Лукаку

Второ полувреме: Чех; Уолъс, Калас, Кейхил, Коул; Рамиреш, Ван Гинкел (66-МакЕкран); Моузес, Азар (66-Пиазон); Шюрле; Ба