Късметът изневери на новия ЦСКА пред 10 000 на "Армията" (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА, който се събра в сегашния си вид преди седмица, стартира новото първенство с домакинско 0:0 срещу Локомотив (Пловдив). Червените, които получиха сериозна подкрепа от 10 000 свои привърженици, бяха по-добрият тим през целия мач, но късметът им обърна гръб на два пъти, когато удари на Карачанаков и Марсиньо срещнаха гредите.

Наставниците на двата отбора Стойчо Младенов и Александър Станков излязоха с много нови футболисти, което се отрази на качеството на играта, за сметка на многото борба и единоборства.

Домакините стартираха с отбрана в следния вид - на вратата Томас Черни, отдясно - Венци Василев, отляво - новото попълнение Неманя Милисавлевич, а в центъра с Апостол Попов и Джаксън Менди. Вътрешните полузащитници бяха Ивайло Чочев и Николай Дюлгеров, а по крилата започнаха Рангел Абушев и Антон Карачанаков. На върха на атаката бе капитанът Емил Гъргоров, а зад него - Марсиньо.

Срещата започна с натиск на червените. В 5-та минута Карачанаков изпълни фаул, топката рикошира в стената и се спря пред малкото наказателно поле на гостите, но бранителите в черно-бяло успяха да се справят със ситуацията.

Локо отговори с опасна атака по лявото крило. Лазаров бе изведен зад гърба на червената отбрана, но прострелното му центриране не бе засечено от Мартин Камбуров.

В 21-та минута останаха сериозни съмнения за дузпа в полза на ЦСКА, когато Валери Георгиев събори Марсиньо, но реферът Никола Попов остана безмълвен.

В 26-та минута страхотен шут на Карачанаков срещна напречната греда. В 41-та минута добра атака на домакините завърши с изстрел на Марсиньо по земя, но Господинов без проблем спаси.

Втората част започна със сериозна съдийска грешка. В 48-та минута червените осъществиха отлична комбинация, завършила с пас на Емил Гъргоров към Марсиньо, който се откъсна сам срещу вратаря, но атаката бе спряна с несъществуваща засада. Това вбеси публиката и целия спортно-технически щаб на армейците.

След час игра Карачанаков получи отличен дълъг пас от Апостол Попов, финтира бранител в наказателното поле на гостите и стреля, но в аут.

В 76-та минута Марсиньо изпълни перфектен пряк свободен удар от 23 метра, стражът на Локо Господинов успя някак да чукне топката, която се отби в лявата греда и се върна в игрището, а там бранител на гостите я изчисти в корнер.

До края на срещата гостите от Пловдив предпочетоха да заложат на дефанзивна игра. Армейците опитаха да пробият защитния вал на смърфовете, най-вече чрез изстрели от дистанция на Карачанаков, но стражът на гостите Господинов демонстрира класа и донесе точката за своя отбор.

ЦСКА - ЛОКО ПД 0:0

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg