"Акулите" на Херо ухапаха Черно море в първия мач от новия сезон в "А" група (видео)

Отборът на Черноморец отбеляза първия гол за сезон 2013/2014 в "А" група. "Акулите" спечелиха с 1:0 на своя стадион "Лазур" в Бургас срещу Черно море в първия мач от първия кръг на българското първенство. Попадението реализира Петър Атанасов в 17-ата минута.

Първата интересна ситуцаия в мача бе в 9-ата минута, когато реферът Станислав Тодоров отсъди непряк свободен удар в полза на Черноморец в наказателното поле на "моряците". Причината за това бе, че играч на Черно море подаде топката към собствения си вратар Георги Китанов, който я улови. "Акулите" обаче не се възползваха от добрия шанс и след шута на Бруно Оливейра топката се отби от стената и бе уловена от стража на гостите.

В 17-ата минута бе отбелязан първия гол за новия сезон "А" група. Петър Атанасов получи топката в наказателното поле след центриране отдясно и с хубав удар изпрати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Китанов - 1:0 за Черноморец.

В 26-ата минута Еденилсон Бергонси от състава на Черно море отправи коварен далечен изстрел към вратата на Ник Дашев, стражът само изгледа топката, но за негов късмет тя излезе в аут. В 32-ата минута пък Симеон Райков стреля от въздуха, но не затрудни Дашев. Минута по-късно имаше тънко положение пред вратата на Черно море. Лъчезар Балтанов получи много хубав пас, който щеше да го изведе очи в очи с Китанов, но бе отсъдена засада и опасната атака на "акулите" бе спряна.

Четвърт час след почивката Юсуф Уатара нахлу опасно в наказателното поле на Черно море, но бе блокиран от бранител на варненци. В 68-ата минута пък Ник Дашев направи отлично спасяване, избивайки в корнер изстрел на Даниел Георгиев от тима на Черно море.

В 77-ата минута резервата Тодор Паланков от Черно море падна в наказателното поле на "акулите", но Станислав Тодоров не посочи бялата точка, а отсъди фаул в полза на домакините и показа жълт картон за симулация на халфа на "моряците".

В минутите до края варненци не успяха да направят нищо по-сериозно пред противниковата врата и бургазлии започнаха по най-добрия възможне начин новия сезон - с победа.