Коринтианс триумфира и с Копа Судамерикана

Коринтианс спечели Копа Судамерикана, втори по сила турнир по футбол в Южна Америка. Във втория финален двубой, игран пред близо 40 хиляди зрители на стадион "Пакаембу", домакините триумфираха с 2:0 срещу Сао Пауло. В първата среща преди седмица Коринтианс спечели като гост с 2:1.

Ромариньо откри резултата в 35-ата минута в една от малкото голови възможности в полза на отбора-домакин. В средата на второто полувреме Данило оформи крайното 2:0.

Поражението е шесто поредно във всички турнири за намиращия се в криза тим на Сао Пауло. Коринтианс направи требъл от трофеи в последната една година, печелейки Копа Либертадорес и световното клубно първенство през миналия сезон.