Геният на Дани изведе Зенит до успех в Краснодар (видео)

Вицешампионът на Русия Зенит тръгна с успех в новото първенство. В последен мач от първия кръг грандът от Санкт Петербург надви с 2:1 като гост Краснодар благодарение на плеймейкъра си Дани. Португалският национал беше в основата на всички интересни акции на питерци. Той изработи първия гол, отбелязан от Виктор Файзулин и сам реализира втория. Домакините върнаха едно попадение чрез Маурисио Перейра в самото начало на второто полувреме, но като цяло рядко затрудняваха вратаря на Зенит Юрий Лодигин и трябваше да се примирят с продължението.

Лучано Спалети излезе с изключително изненадващ състав, в който ги нямаше звездите Андрей Аршавин, Александър Кержаков и Анатолий Тимошчук. И тримата се появиха на терена след почивката. Александър Бухаров получи един от малкото си шансове да е титуляр, но направи много пропуски. В 22-ата минута той уцели гредата след великолепен пас на Дани, но при добавката Файзулин опъна мрежата. Четвърт час по-късно след разбъркване в наказателното поле пред Александър Филцов Дани удвои преднината на Зенит.

Краснодар намали веднага след почивката с гол на уругваеца Перейра, който се възползва от добро подаване на Вандерсон. "Биковете" потърсиха изравняването, но Зенит контролираше средата на терена и не позволи изненада.

В следващия кръг питерци гостуват на Рубин, а Краснодар, за който титуляр беше бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, ще играе срещу Ростов.