Бразилец бележи в 30-та секунда и носи първа победа на новия ЦСКА

Новият ЦСКА постигна първа победа под ръководството на Стойчо Младенов, след като в контролна среща, играна на "Царско село", червените надиграха с минималното 1:0 третодивизионния Сливнишки герой. Попадението за армейците вкара бразилецът Марсиньо, който се разписа още в 30-та секунда. Малко по-късно халфът уцели напречната греда, а през втората част Петър Петров също не бе споходен от късмет, тъй като шутът му се отби в левия дирек.

Иначе наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов заложи в титулярния си състав на доказани имена като Емил Гъргоров, Валентин Илиев и Апостол Попов. Изненадващо на пейката остана юношата Ангел Грънчов, който очевидно е недолюбван от треньора.

Срещата започна отлично за армейците, които откриха резултата с гол на Марсиньо още в 30-та секунда. Бразилецът вкара с левия крак след центриране на Венци Василев.

В 17-та минута Марсиньо получи пас от Карачанаков след изпълнение на корнер, но изстрелът му намери напречната греда и тупна около голлинията.

В 24-ата минута футболистите на Сливнишки герой на два пъти имаха отлична възможност да изравнят резултата, но ударите на играчите в синьо попаднаха право в ръцете на Черни.

Две минути преди почивката Карачанаков изпълни пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. Секунди по-късно Рангел Абушев, който игра на десния фланг, и Марсиньо осъществиха отлична скоростна атака. Тя завърши с подаване на първия към бразилеца, който стреля, но стражът на Сливнишки герой - Минев, изби в корнер.

След почивката наставниците на двата отбора извършиха множество смени и това се отрази на играта на червените. В 56-та минута Сливнишки герой имаше отличен шанс да изравни, когато Милен Кикарин се озова очи в очи със Стоян Колев, но стреля в тялото на вратаря.

Към края на срещата играчите в червено отново се активизираха и набързо пропиляха няколко добри възможности за поне още едно попадение. В 78-та минута Григор Долапчиев отправи мощен шут към вратата на третодивизионния тим, но резервният страж на гостите Стоянов спаси. Пет минути преди края на редовното време шут на Петър Петров се отби в лявата греда, а Станко Йовчев изпусна с глава от удобна позиция.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 1:0

1:0 Марсиньо 1

ЦСКА: Томаш Черни (30-Стоян Колев, 65-Анатоли Господинов), Марсиньо, Рангел Абушев, Валентин Илиев, Ивайло Чочев, Апостол Попов, Венцислав Василев, Емил Гъргоров, Николас Байо, Асен Бойчев, Антон Карачанаков

резерви: Радой Божилов, Джордан Фок, Камен Хаджиев, Николай Дюлгеров, Станко Йовчев, Петър Витанов, Джаксън Менди, Ангел Грънчов, Юлиан Илиянов, Петър Петров, Васил Попов, Християн Кировски, Григор Долапчиев

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Минев, Величков, Цветков, Бангиев, Амзин, Иванов, Кикарин, Миланов, Бахаров, Георгиев, Апенинг

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg