Петър Трендафилов е 1/4-финалист в Трир

Българинът Петър Трендафилов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Трир с награден фонд 10 хиляди долара. 28-годишният Трендафилов победи австралиеца Саймън Ийд с 6:4, 6:1. Българинът не загуби подаването си в мача и заслужено триумфира. Той взе ранен пробив аванс, за да спечели първия сет, а в началото на втората част поведе с 4:0, което се оказа решаващо. Така Трeндафилов си осигури 2 точки за класацията на АТP и 292 долара, а на четвъртфиналите той ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Венсан Тиери Шнайдер.

Друг българин Тихомир Грозданов играе тази вечер срещата си от втория кръг. Поставеният под номер 6 Грозданов ще се изправи срещу квалификанта Уго Настаси (Люксембург).