Тотнъм започна с реми в контролите

Тотнъм започна контролите от предсезонната подготовка с разочароващо равенство 1:1 срещу първодивизионния тим на Суиндън. "Шпорите" създадоха доста положения пред вратата на съперника, но така и не се възползваха от тях и в крайна сметка срещата завърши без победител.

Още в 3-ата минута Джърмейн Дефоу удари греда, а след това в 15-ата минута Гилфи Сигурдсон намери Гарет Бейл, който с удар от около 15 метра заби топката във вратата за 1:0. След това с нов пропуск се отличи отново Дефоу.

През втората част обаче играчите на Суиндън стигнаха до изравняване на резултата. В 76-ата минута Уилямс проби през центъра и отправи удар, който се отби от крака на Стивън Колкър и прехвърли Брад Фридъл за крайното 1:1.

Суиндън - Тотнъм 1:1
0:1 Бейл (15)
1:1 Уилямс (76)

Тотнъм (I полувреме): Лорис, Уолкър, Доусън, Сюарт, Ноутън, Бенталеб, Хъдълстоун, Сигурдсон, Бейл, Себайос, Дефоу

Тотнъм (II полувреме): Фридъл, Смит, Колкър, Вертонген, Роуз (Фрайърс 85), Паркър, Каръл, Сигурдсон (Домбакс 62), Ленън, Таунзънд, Обика