Спартак превзе Самара, Тино Коста дебютира с гол

Спартак (Москва) победи с 2:1 като гост Криля Советов в мач от първия кръг на руското първенство. Привлеченият от Валенсия Тино Коста ознаменува дебюта си с гол, а Юра Мовсисян удвои преднината на тима на Валерий Карпин в средата на първото полувреме. Почетното попадение за домакините бе дело на Луис Кабайеро в 60-ата минута. Това бе първи гол на отбора от Самара като домакин на Спартак от 2009 година.

Двубоят започна с непрестанни атаки и към двете врати. Първият опасен изстрел отправи Пьотър Немов, но топката профуча над напречната греда. В 18-ата минута Спартак поведе. Хубав пас на Денис Глушаков изведе Сергей Паршивлюк, който центрира по земята за непокрития Тино Коста и аржентинецът нямаше как да сбърка. Само две минути по-късно Сергей Веремко за втори път трябваше да вади топката от вратата. Този път точен беше Юра Мовсисян от дузпа, отсъдена за нарушение на Евгений Баляйкин срещу Павел Яковлев.

Мачът продължи да е много интересен и любопитните ситуации следваха една след друга. Веремко отрази коварен изстрел на Хосе Мануел Хурадо, а на другата врата Луис Кабайеро пропусна от малкото наказателно поле. Беноа Ангбва и ветеранът Руслан Аджинджал също се разминаха с гола и Спартак се оттегли на почивката със солиден аванс.

През второто полувреме защитата на столичани започна да изнемогва и Криля Советов логично върна едно попадение. Това стана в 60-ата минута, когато Кабайеро се разходи между няколко защитници, излезе сам срещу Сергей Песяков и технично прати топката в незащитения ъгъл - 1:2. Гостите се стремяха да разиграват продължително в центъра и да търсят с извеждащи пасове нигериеца Емануел Еменике, който замени Мовсисян. В 81-ата минута друга резерва - Сергей Корниленко, можеше да изравни, но Песяков спаси Спартак.

В края самарци рискуваха и позволиха на гостите да направят няколко опасни контри. При една от тях Еменике уцели гредата, а в последната минута Денис Глушаков от идеална позиция направи по-трудното и прати топката встрани от вратата.