Мицански и Карлсруе с престижен успех срещу Валенсия

Нападателят Илиян Мицански влезе като резерва при победата на втородивизионния германски Карлсруе с 2:1 у дома срещу испанския Валенсия в приятелски мач, игран пред повече от 10 хиляди зрители.

Българският национал влезе на терена в 56-ата минута, заменяйки Раувен Хенингс. Срещата беше по повод 20-годишнината от победата на Карлсруе над валенсианци със 7:0 в турнира за Купата на УЕФА. Германците поведоха в шестата минута с гол на Бийцен с удар от 11 метра. В 10-ата Жонатан Виера изравни след добра комбинация с Алкасер. Когато мачът отиваше към реми, Виктор Руис игра с ръка в наказателното поле и в 81-вата Назаров вкара за крайното 2:1. Новият треньор Мирослав Джукич направи неофициален дебют, както и новите попълнение Ориол Ромеу и Хави Фуего.

Валенсия: Гуаита (46 - Алвеш); Перейра (46 - Бараган), Рикардо Коща (46 - Рами), Матийо (46 - Виктор Руис), Сисоко (46 - Салва Руис); Хави Фуего (46 - Ориол), Парехо (46 - Аркес); Феде (46 - Ибаньес), Виера (46 - Мичел), Пиати (46 - Жонас); Алкасер;