Вижте първия гол на Фалкао за Монако (видео)

Амбициозният тим на Монако загуби с 2:3 от Фортуна (Дюселдорф) в контролна среща, но добрата новина за монегаските е, че зевздното им ново попълнение Радамел Фалкао отбеляза първия си гол за финалиста в Шампионската лига от 2004 година. Колумбийският нападател оформи крайния резултат, реализирайки второто попадение за новака във френската Лига 1 в 82-ата минута. Бившият стрелец на Порто и Атлетико Мадрид се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

Изпадналият от германската Първа Бундеслига отбор на Фортуна поведе с 3:0 след голове на Щефан Райзингер (22, 53-дузпа) и Герит Вегкамп (44). Другото колумбийско ново попълнение на Монако -  Хамес Родригес, намали на 1:3 в 56-ата минута, за да дойде и попадението на Фалкао 8 минути преди края.