Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Бразилия завърши с бързо 3:0 над САЩ

Олимпийският волейболен вицешампион завърши с победа в груповата фаза на Световната лига. Възпитаниците на наставника Бернардо Резенде биха категорично у дома САЩ с 3:0 (25:21, 26:24, 25:23) във втората среща помежду им от последния 6-ти кръг в Група "А", играна този следобед пред около 12 000 зрители в зала "Мараканазиньо" в Рио де Жанейро.

По този начин "Селесао" стана победител в групата с 25 точки след 9 победи и една единствена загуби. Американците пък, които миналата година играха финал в София, приключиха на предпоследното 5-то място с 12 точки след 4 победи и 6 загуби.

Мачът започна равностойно, но постепенно дръпнаха с 12:10 след няколко грешки на янките. Благодарение на по-добрата си игра в атака бразилците успяваха да поддържат разликата. В крайна сметка "Селесао" взе гейм с 25:21 след атака на Луиш Фелипе Фонтелеш. В началото на втората част САЩ успя да поведе с 11:8 чрез по-силния си сервис, но последва серия от три последователни точки на Лукаш Сааткамп и 11:11. Двата тима продължиха равностойно до 20:20. Все пак бразилците измъкнаха трудно гейма с 26:24 след грешка в атака на Дейвид Лий. Момчетата на Джон Спероу продължиха да допускат много грешки в третия гейм, което пък позволи на бразилският тим да поведе с 15:13. Въпреки усилията на американците и по-силните им сервиси, Бразилия спечели частта с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за победителите стана Уолъс де Соуса с 14 точки (3 аса и 50% ефективност в атака), а Луиш Фелипе Фонтелеш добави още 10 точки (2 блока, 44% ефективност в атака и 21% позитивно посрещане) за успеха. За тима на САЩ Карсън Кларк заби 17 точки (1 блок, 2 аса и 44% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

БРАЗИЛИЯ - САЩ 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)
БРАЗИЛИЯ: Уолъс де Соуса 14, Уилям Аржона, Тиаго Алвеш 6, Луиш Фелипе Фонтелеш 10, Маурицио Соуса 4, Лукаш Сааткамп 5 - Марио Жуниор-либеро (Ренан Буяти 4, Рафаел Де Оливейра)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
САЩ: Матю Андерсън 5, Дейвид Лий 6, Пол Лотмън 4, Кавика Шоджи 1, Карсън Кларк 17, Максуъл Холт 3 - Ерик Шоджи-либеро (Кайл Колдуъл 5, Дейвид Смит 2, Гарет Муагутутиа 3)
Старши-треньор: Джон Спероу.