Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0 /почивка/

Евтимова се класира за третия решителен кръг

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се класира за третия решителен кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в австрийския град Бад Гащайн с награден фонд 235 хиляди долара. Поставената под номер 9 Евтимова победи германката Ана Цая с 6:1, 6:3 за 68 минути.

Българката спечели девет от първите десет гейма в мача и реализира пет пробива, което се оказа достатъчно за успеха. Така тя си осигури 10 точки за световната ранглиста и 766 евро, а за влизане в основната схема Евтимова ще се изправи срещу победителката от мача между шестата в схемата Ясмина Тинич (Босна и Херцеговина) и Кристина Бароа (Германия). Друга българка Александрина Найденова в момента играе срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Ивоне Нойвирт във втория кръг на квалификациите.