Локомотив (Пловдив) надви Нефтохимик

Локомотив Пловдив победи Нефтохимик Бургас с 2:1 в последна лятна проверка и за двата отбора. Преди мача домакините представиха новите си попълнения - вратарят Кирил Акалски, Йордан Тодоров, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Дани Кики, Александър Якимов, Габриел ди Кармо, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров и Александър Тунчев. 1500 фена на черно-белите приветстваха отбора на Локомотив на стадиона в парк Лаута.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналия шофьор на клубния автобус на Нефтохимик Георги Драганов, който нелепо намери смъртта си при катастрофа с мотоциклет по пътя Бургас- Несебър.

Диян Христов откри резултата за бургазлии в 18-ата минута от дузпа, отсъдена заради спъване на Емануил Манев. Дани Кики обаче изравни в 30-ата минута, а Диего Фераресо обърна развоя на срещата в 43-ата.

През второто полувреме бургазлии погледнаха по-сериозно напред, но Галин Димов пропусна една възможност, а съвсем накрая вратарят на домакините спаси далечен удар на Емануил Манев.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Диего Фераресо, Ндиаей, Валери Георгиев, Станислав Маламов, Дани Кики, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров

Нефтохимик: Евгени Караманов, Петър Патев, Георги Хашев, Антон Димитров, Ангел Йошев, Емануил Манев, Коста Янев, Георги Вълчев, Николай Чипев, Диян Христов.

снимка: lokomotivpd.com