Ливърпул започна с 4:0 в контролите (видео)

Отборът на Ливърпул започна с победа предсезонните си контроли. Мърсисайдци надиграха с 4:0 Престън Норт Енд на техния "Дийпдейл" в първия си мач от подготовката. Дебют за тима направиха новите попълнения Симон Миньоле, Коло Туре, Луис Алберто и Яго Аспас. Последният дори се разписа във вратата на съперника и остави отлични впечатления у феновете на тима. Другите голове бяха дело на Фелипе Коутиньо, Джордан Ибе и Рахим Стърлинг.

Резултатът бе открит от Коутиньо в 13-ата минута от дузпа. В 36-ата 17-годишният Ибе удвои с удар по земя. Това бе първи гол за младока с фланелката на Ливърпул. В средата на втората част Стърлинг направи резултата класически, след катo бе изведен сам срещу вратаря и технично го премина за 3:0. 15 минути преди края новото попълнение от Селта - Аспас оформи крайното 4:0 с отличен удар от границата на наказателното поле.

Следващата контрола на тима е на 20 юли срещу Индонезия XI, откъдето започва азиатското турне на англичаните. Четири дни по-късно Ливърпул ще лети за Австралия, за да срещне местния Мелбърн Виктори. На 28-и юли тимът се връща в Азия за мач с Тайланд. Последните два мача от предсезонната подготовка са срещу норвежкия Валеренга на 7 август и шотландския Селтик на 10 август.

ПРЕСТЪН НЕ - ЛИВЪРПУЛ 0:4
0:1 Коутиньо (13-д)
0:2 Ибе (36)
0:3 Стърлинг (64)
0:4 Аспас (75)

ЛИВЪРПУЛ (I полувреме): Миньоле, Фланаган, Агер, Туре, Хендерсън, Спиъринг, Алън, Асайди, Борини, Ибе, Коутиньо

ЛИВЪРПУЛ (II полувреме): Миньоле (77- Уард), Шкъртел, Уиздъм, Джонсън, Робинсън (81- Кели), Лукаш, Луис Алберто, Даунинг, Стърлинг, Пачеко, Аспас