Стойчо се завърна в ЦСКА с 0:0 - французин и испанец с дебют за "червените" (галерия)

Отборът на ЦСКА завърши 0:0 с Банско в контрола на "Българска армия". Това бе първи мач за Стойчо Младенов при завръщането му начело на "червените". Екзекутора на Ливърпул застъпва за пореден път на треньорската пейка на "Армията", след като в последните дни 31-кратните шампиони бяха водени от временния наставник Сашо Борисов, който пък заместваше тръгналия си Христо Стоичков.

Неофициален дебют за ЦСКА направиха френският десен бек Жордан Фок и испанският полузащитник Хосе Луис Вергара, които са на проби в армейския клуб. Тимът на Младенов не показа кой знае какво в срещата, но това е разбираемо предвид многото неразбории в Борисовата градина в последните седмици.

Стойчо Младенов бе наредил своите в 4-2-3-1, като единствен чист нападател в игровата му схема бе младият Григор Долапчиев. Зад него офанзивно действаше Ивайло Чочев, а Марсиньо и Николай Дюлгеров вършеха повече черната работа. По двата фланга оперираха капитанът на "червените" Антон Карачанаков и дошлият от Миньор (Перник) Петър Петров. Четворката в отбрана бе в състав Васил Попов, Венцислав Василев, 16-годишният Юлиян Илиянов и Камен Хаджиев отляво. На вратата на ЦСКА започна титулярът от предния сезон Томаш Черни.

На пейка на пистата мачът изгледаха спряганите за завръщащи се при 31-кратните шампиони Емил Гъргоров и Валентин Илиев, които за момента само тренират с отбора. В стартовия състав на армейците имаше 6 играчи под 22-годишна възраст. Очаква се през следващата седмица пластовете на "Армията" да се разместят сериозно и това да доведе нови футболисти, които да подсилят редиците на Стойчо Младенов преди първия мач от шампионата в събота.

Първата опасност, създадена от домакините, дойде след една минута игра. Марсиньо изведе отляво Карачанаков, който обаче стреля слабо и вратарят на гостите Ганев улови без проблеми. Последва дълъг безинтересен период от мача. В 31-ата минута Стоилов от гостите можеше да накаже Черни, но си поведе дълго и чешкият страж успя да хване топката. До почивката нямаше нещо запомнящо се и двата отбора се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Непосредствено преди началото на второто полувреме в сектор "А" феновете на "червените" направиха шоу, запалвайки десетки факли. Малко след това в игра за ЦСКА се появи вратарят Стоян Колев, който се завърна под рамката на отбора след девет години. По същото време влезе и Жордан Фок. В 50-ата минута французинът  опита да намери Долапчиев във вратарското поле на Банско, но бранителите изчистиха в ъглов удар.

Десет минути след това Фок отново направи добро включване по крилото, но центрирането му не бе засечено от Карачанаков. В 68-ата минута на терена се появи и испанският халф Вергара, който също кара проби при столичани. Юношата на Малага влезе на мястото на Петров.

До края на двубоя голове не паднаха и така Банско записа престижно равенство, макар и в проверка, на "Армията". За ЦСКА предстои "страстна седмица", в която трябва да се изясни окончателно бъдещето на клуба преди началото на новото първенство в "А" група.

ЦСКА - Банско 0:0

ЦСКА: Черни, Хаджиев, Василев, Илиянов, В. Попов, Дюлгеров, Марсиньо, Чочев, П. Петров, Карачанаков, Долапчиев (Господинов, Колев, Божилов, Войнов, Витанов, Вергара, Благов, Йовчев, Фок)

Банско: Ганев, Лечов, Слаев, Узунов, Ангелов, Георгиев, Иванов, Бенгизов, Стоилов, Стоянов, Петков (А. Стоянов, Кавръков, Топузов, Калистрин, Христов, Димитров, Дилибаш)

Съдия: Георги Андреев

Стадион: "Българска армия", 1500 зрители