Лошо начaло на новата ера в Манчестър Юнайтед - Мойс дебютира със загуба (видео)

Наследникът на легендарния сър Алекс Фъргюсън - Дейвид Мойс, започна по лош начин кариерата си при 20-кратните шампиони на Англия, след като "червените дяволи" загубиха с 0:1 от Синга Ол Стар XI в Банкок първия си мач от предсезонното турне на тима. Единственото попадение за сборния отбор на тайландската лига реализира капитанът Теератеп Уинотай в 50-ата минута. През втората част удар на Уилфред Заха срещна гредата, а Уелбек, Фабио и младият Аднан Янужай, който направи много добро впечатление, пропуснаха да променят статуквото в резултата.

Манчестър Юнайтед бе без нападателя Уейн Рууни, който разтегна сухожилие още по време на първата тренировка на тима в Тайланд, след което беше изпратен обратно в Англия. Давид де Хеа, Робин ван Перси, Шинджи Кагава и Хавиер Ернандес все още не са с отбора, тъй като получиха по-дълга почивка, а Неманя Видич, Крис Смолинг, Ашли Йънг и Луиш Нани са аут заради контузии.

Около 50 000 зрители наблюдаваха на живо двубоя на националния стадион в Банкок.

В 22-ата минута Янужай пропусна първата чиста ситуация за гостите, след като Фабио центрира, белгиецът засече от въздуха в малкото наказателно поле, но ударът му мина над вратата. Непосредствено преди това домакините, които започнаха добре, имаха шанс да поведат - капитанът на Синга Теератеп Уинотай се озова в чиста позиция, но Джони Еванс се намеси и блокира удара му. В 36-ата минута отново капитанът на домакините бе близо до гола, но Еймъс спаси с една ръка силния му удар, след което топката рикошира и в напречната греда.

Иначе през първите 45 минути добро впечатление в състава на шампионите направиха Фабио да Силва и 18-годишният Аднан Янужай.

Пет минути след подновяването на играта най-добрият играч в сборната селекция на тайландската лига - Уинотай, откри резултата, след като получи в наказателното поле, стреля с левия крак, топката рикошира леко в Рио Фърдинанд и влезе до близката греда на Еймъс, който този път не успя да се намеси добре.

Уелбек и Фабио пропуснаха в следващите десетина минута две възможности да изравнят, но стражът на Синга Нарит Тавеекул спаси и двата удара към вратата си. В 72-ата минута и Янужай стреля добре от дистанция, но и неговият шут бе париран от вратаря.

Девет минути преди края Уелбек пропиля чудесна ситуация, която си създаде сам, но впоследствие стреля встрани от вратата, а малко след това страхотен изстрел на Заха срещна гредата.

Стартовият състав на Манчестър Юнайтед: Еймъс; Фабио (78-Евра), Фърдинанд, Еванс, Бютнер (34-Рафаел); Клевърли (64-Лингард), Карик, Андерсон (64-Джоунс), Гигс (64-Заха); Янужай; Уелбек

Синга - Манчестър Юнайтед 1:0

1:0 - Уинотай (50')