Локо Пд с изненадваща загуба от Монтана във финала на "Пири къп"

Втородивизионният Монтана спечели турнира Пири Къп, след като надделя над Локомотив (Пловдив) с 2:0. Монтанци вкараха двата гола в началото на второто полувреме в рамките на 5 минути чрез Ерик Почански и Йордан Тодоров-Бозата.

Така Монтана завърши на 1-а позиция със 7 точки, следвана от Локомотив (Пловдив) с 4.

Отборите от Бившата югославска република Македония Пелистер (Битоля) и Брегалница (Делчево) остават на последните две места с по 1 точка, след като решиха да не играят мача по между си.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, като двата отбора си размениха по една голова възможност. Монтана нанесе удара си в рамките на 10 минути след началото на втората част. Първо Мирослав Антонов изведе Почански сам срещу ветерана Стоян Колев и юношата на Чавдар (Етрополе) не сгреши. Пет минути по-късно отново Антонов беше в основата на гола, след като беше спънат пред дъгата на наказателното поле. Йордан Тодоров-Бозата не остави шансове на Стоян Колев и прати топката в горния ляв ъгъл. До края на мача локомотивци не успяха да сътворят нищо смислено и дори не стигнаха до почетен гол.