Юношите не посрамиха червената емблема - ЦСКА с първа победа в контролите

ЦСКА записа първа победа в предсезонната си подготовка, след като днес червените надиграха с 2:0 Марек в Дупница. Попаденията за гостите от София вкараха Любомир Войнов в 34-та минута, а в средата на втората част се разписа и Томи Костадинов.

Срещу новака в "Б" група ЦСКА излезе с много млад титулярен състав, в който имаше само един чужденец - Марсиньо.

Червените можеха да открият резултата още във втората минута, но шут на Марсиньо от 7-8 метра излизе в аут.

Постепенно домакините изравниха играта и в 18-та минута бяха близо до гол. Това стана след грешка на вратаря Анатоли Господинов, но Василев предотврати опасноста.

Така се стигна до 34-та минута, в която дошлият на проби от тима на Банско Любомир Войнов овладя топката пред границата на наказателното поле и с топовен шут откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

След почивката в двата отбора бяха извършени множество смени, а в игра за армейците се появиха предимно юноши на тима. Това обаче не се отрази на представянето на червените, които продължиха да доминират на терена. Логично в 61-та минута те успяха да вкарат и втори гол. Резервата Томи Костадинов бе изведен зад отбраната но домакините и с хладнокръвен удар покрай вратаря покачи на 2:0.

В 90-та минута ЦСКА можеше да вкара и трети гол, когато Петър Петров бе изведен зад гърба на защитата на Марек, но стреля в ръцете на вратаря.

Така червените записаха първи успех в предсезонната си подготовка. Предишните две срещи завършиха с равенство срещу Светкавица (1:1) и поражение с 1:3 от Славия.

МАРЕК - ЦСКА 0:2