Сензацията е факт: Испания изхвърча от световното

Сензационен резултат се получи в четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Истанбул (Тур). Считаният за фаворит за спечелване на трофея тим на Испания беше елиминиран от скромния тим на Уругвай. Единственото и победно попадение в мача беше дело на Авенати в 103-ата минута.

На полуфиналите се класира и тимът на Франция, който постигна убедителна победа с 4:0 над Узбекистан и вече се откроява като фаворит в турнира. Яя Саного откри в 31-ата минута, а Пол Погба и Флориан Товен добавиха по едно попадение от дузпи, за да покачат за 3:0 до почивката. Курт Зума покачи на 4:0 веднага след началото на второто полувреме, след като заби топката в мрежата с летящ плонж. Така Франция не срещна съпротива във втори пореден мач от елиминациите, като на осминафиналите отнесе домакина Турция с 4:1. Следващият им съперник ще бъде победителят от двойката Чили- Гана, които играят в неделя.