Слован надви Сенец в приятелски мач

Съперникът на Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига Слован (Братислава) победи Сенец с 2:0 в контролна среща. Словашкият първенец стигна до успеха с два бързи гола през първото полувреме. Филип Хлоховски откри резултата в седмата минута след самостоятелна акция и удар от 20 метра, който се отклони от защитник на съперника, преди да влезе в мрежата. Хлоховски изработи и второто попадение в 14-ата минута.

Той проби отдясно и подаде отличен пас към Ерик Грендел, който отблизо засече топката на празна врата. До края възпитаниците на Самуел Словак продължиха да доминират, но Грендел, Марко Милинкович и Павел Форжт направиха пропуски. Слован ще играе още една контрола на 12 юли срещу новака в словашкия елит Дунайска Стреда, а на 17 юли от 21,15 часа българско време приема Литекс в първия мач от втория кръг на квалификациите в Шампионската лига.

Съставът на Слован: Путноцки, Чикош (46-Багайоко), Горосито, Нинай, Йосимов, Кладрубски (61-Якубек), Грендел, Хлоховски, Жофчак (84-Кузма), Милинкович (82-Месарош), Форжт (81-Хута)

Снимка: skslovan.com