Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Ейнджълс обърна Сейнт Луис в 9-ия (видео)

Лос Анджелис Ейнджълс влезе в 9-ия ининг срещу Сейнт Луис Кардиналс с пасив от 2 точки и излезе с краен успех с 6:5 в решителния мач от тройна серия в Интерлигата на Мейджър лийг бейзбол (MLB). Домакините на ст. "Ейнджъл" в Анахайм започнаха последното си нападение при резултат 3:5, но успяха да изравнят още преди първия аут. И да спечелят след втория.

Стартерът на "чинките" Адам Уейнрайт се качи на възвишението и за 9-ата защита на гостите, след като бе изработил първите 8 ининга с 6 хита и 3 точки, пускайки 1 база за боли и хвърляйки 3 страйкаута. Само че 31-годишният десничар бе изваден от игра веднага щом пусна с единичен хит бившата суперзвезда на Сейнт Луис Алберт Пухолс, играещ в изобщо първата серия срещу бившите си съотборници след трансфера през 2011 г.

Смяната на питчера обаче се оказа фатално закъсняла, понеже Джош Хамилтън посрещна клоузъра на Кардиналс Едуард Мухика (L 0-1, BS 1) с двоен хоумрън над оградата в центъра за 5:5. После пък Хауи Кендрик и Марк Тръмбоу удариха последователни сингли и "ангелите" разположиха рънери в двата ъгъла без аут.

За кратко Мухика успя да овладее положението, като принуди Алберто Каяспо и Ханк Конгър да ударят лесни високи топки съответно в левия и в десния аутфилд. Но когато екстра инингите бяха на един аут разстояние, на бат застана Ерик Айбар, който си хареса четвъртото хвърляне и при броене 2-1 прати победоносен единичен хит вляво.

"Чудесно е, когато успееш да допринесеш по този начин за успеха на отбора. Особено когато става дума за обрат в резултата в 9-ия ининг – коментира Хамилтън. – И вероятно няма по-подходящ ден от 4 юли да зарадваме нашата публика. Дано са запазили повече фойерверки за националния празник."

Лос Анджелис поведе с 2:0 в 3-тия ининг, когато Майк Траут прибра двама със сингъл в центъра, но Сейнт Луис обърна резултата с троен хоумрън на Алън Крейг в 4-тия. В затварянето на четвъртата част домакините изравниха със соло изстрел на Тръмбоу през оградата за 3:3, а гостите натрупаха 2 точки аванс със саможертвен флай на Мат Карпентър в 5-ия и инфилд хит с RBI на Даниъл Дескалсо в 6-ия.

Като питчер за Ейнджълс започна Джо Блантън, който изкара до втория аут в 6-ия ининг. За 5 и 2/3 десничарят произведе 7 страйкаута, даде 9 хита и 1 разходка и пусна 5 точки (4 ER). След него от булпена излязоха трима риливъри, последният от които – Скот Даунс (W 2-2), бе възнаграден с победата заради чистата домакинска защита в 9-ия ининг.

Лос Анджелис Ейнджълс - Сейнт Луис Кардиналс 6:5