Локо (Пд) отстъпи на Ягодина

Тимът на Локомотив (Пловдив) загуби от сръбския Ягодина с 1:2 в приятелски мач, игран на терена на комплекс "Пири". Това бе третата проверка на черно-белите от началото на подготовката.

Бразилецът Габриел вкара за пловдивчани още в първата минута, а точни за Ягодина бяха Хаджибулич (11) и Милинкович (84). В спаринга взеха участие няколко футболисти на проби, но тяхното бъдеще в клуба ще се решава по-късно.

Още при първата атака на смърфовете се стигна до гол. Здравко Лазаров проби отляво, а след центрирането му Мартин Камбуров хитро продължи пътя на топката към Габриел до Кармо. Останал сам пред голлинията, бразилецът засече с крак за 1:0.

В 11-ата минута Петричевич направи пробив по десния фланг и след центрирането му Хаджибулич засече с крак от 5-6 метра за 1:1.

В 16-ата минута Лазаров проби отдясно, но си поведе силно топката и почти от аутлинията стреля в ръцете на вратаря Райкович. Малко след това Аласан Н'Дайе хвърли хубав пас към Лазаров, който шутира мощно от воле с левия крак, но високо над
гредата.

В 27-ата минута Ягодина бе близо до отбелязване на нов гол. Стойков центрира от фаул около точката за изпълнение на дузпа, където Джурич насочи топката с глава под напречната греда. Данчо Господинов обаче изби акробатично в корнер.

Десет минути по-късно Станимир Димитров подаде към Габриел, който се освободи от сръбски защитник и оставаше сам срещу вратаря. В този момент обаче реферът Ивайло Стоянов отсъди фаул в нападение.

През втората част положенията пред двете врати продължиха да се редуват, въпреки че футболистите на Ягодина бяха по-свежи и имаха леко превъзходство на терена.

В 53-ата минута Мартин Камбуров финтира бранител в пеналта и бе препънат, но не последва сигнал за дузпа. Малко след това след центриране на футболист на Ягодина топката рикошира в ръката на Асен Георгиев, но Ивайло Стоянов отново не даде дузпа. В 72-ата минута Маламов изведе Георги Стефанов отдясно. Нападателят напредна и можеше да шутира директно, но предпочете да комбинира с Аристид Бахин, при което бранител на Ягодина изчисти топката. Две минути по-късно сърбите вкараха гол с
глава, който бе отменен поради засада.

В 80-ата минута бе последната възможност на Локо (Пд) за гол. Тимонов напредна с топката фронтално срещу вратаря и от 25 метра шутира мощно с левия крак, но кълбото профуча покрай сглобката на вратата.

Така се стигна до 84-ата минута, когато след бърз пробив отдясно на сърбите последва пас по земя към Милинкович и той от 3-4 метра засече с крак за крайното 1:2.

В самия край на мача сърбите изпълниха корнер, при който последва удар към нашата врата, но Георги Стефанов успя да изчисти от голринията.

Локомотив игра в състав: Йордан Господинов, Руслан Куанг (53-Костадин Марков), Асен Георгиев (80-Христо Стамов), Валери Георгиев, Диего Фераресо (53-Запрян Запрянов), Аласан Н'Дайе (74-Тодор Тимонов), Станимир Димитров (60-Бруно Формигони), Йордан Тодоров (60-Станислав Маламов), Здравко Лазаров (53-Дани Кики), Мартин Камбуров (70-Георги Стефанов), Габриел до Кармо (70-Аристид Бахин)

снимка: lokomotivpd.com