Испания на 1/4-финал на световното за младежи

Испания постигна трудна победа с 2:1 над Мексико и се класира на четвъртфиналите от световното първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Турция. Мексиканците поведоха още във втората минута на мача, когато Хесус Корона намери Артуро Гонсалес и халфът на Атлас се разписа за 1:0, но Испания успя да изравни само 16 минути преди края на мача с попадение на юношата на Реал Мадрид - Дерик. Неговият съотборник в столичния тим Хесе Родригес Руис пък вкара в първата минута на добавеното време на срещата за крайното 2:1.

Испанците ще играят на четвъртфиналите срещу отбора на Уругвай, който се наложи с 2:1 над Нигерия с попадения на Николас Лопес. Домакините от Турция регистрираха тежко поражение с 1:4 от Франция и отпаднаха от турнира. Точни за "петлите" бяха Джофри Кондогбия, Жан Баебек, Яя Саного и Джордан Верету.