Нова тежка загуба за Лудогорец в дебюта на Платини (видео)

Шампионът Лудогорец записа втора загуба по време на предсезонната си подготовка в Австрия. "Орлите" бяха победени с 1:4 от носителя на Купата на Румъния Петролул (Плоещ). Разградчани бяха по-активният тим през целия мач, но слаба игра в защита коства неприятното поражение. Автор на попадението за Лудогорец бе Михаил Александров в средата на първата част, докато за румънците се разписаха Буджема, Грозав, Юнес и Гилерме.

Дебют за българите направи нападателят Мишел Платини, който пристигна от ЦСКА. Бразилецът излезе като титуляр и можеше да се разпише на два пъти, но ударите му минаваха покрай вратата. Друга неприятна новина за Лудогорец е контузията на Александър Барт, който бе заменен принудително още в началото на мача. Защитникът бе ударен лошо в лицето при един въздушен сблъсък със съперник. Французинът веднага бе заменен от Теро Мантула и бе откаран в болница със счупен нос. Мачът заради контузии пропуснаха Йордан Минев, Димо Бакалов и Иван Стоянов.

Лудогорец можеше да открие резултата още в първата минута на мача, когато след корнер Михаил Александров засече топката с крак, но ударът му мина покрай левия стълб на съперника. Три минути по-късно обаче резултатът бе открит в полза на румънците. Централният нападател Хамза Юнес центрира към Дамиен Буджема, който на празна врата успя да прониже Иван Чворович.

В 11-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на Петролул, след като стражът на Лудогорец не се намеси добре при един далечен удар на Джордже Грозав. Десетина минути по-късно Мишо Александров успя да намали резултата, след като засече с десния крак в наказателното поле пас по земя на Жуниор Кайсара, който проби отлично по дясното крило.

Пет минути преди почивката румънците за малко да вкарат трети гол, но Чворович спаси далечен удар на Жереми Бокила. В ответната атака пък Платини можеше да изравни за Лудогорец, но ударът му по земя мина покрай вратата.

Веднага след подновяването на играта за втората част Мишо Александров също можеше да изравни, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но мощният му удар срещна гредата.

В 56-ата минута Петролул вкара трети гол. След центриране от корнер Юнес засече от воле топката и остави безпомощен вратаря на българите за 3:1. Веднага след изпълнението на центъра Лудогорец удари нова греда. Ешпиньо от фаул нацели десния страничен стълб на Песаня.

В 83-ата минута резултатът стана още по-изразителен в полза на румънците. От пряк-свободен удар Гилерме не остави шансове на Чворович и вкара четвъртия гол за тима си.

В последната минута на мача Лудогорец можеше да намали резултата, след като реферът отсъди непряк-свободен удар в наказателното поле на румънците за върната топка на вратаря, който я улови. Българите изпълниха светкавично, но Милисавлевич от три метра прати топката над вратата.

Така Лудогорец записа втора загуба в контролите си, след като в първата си среща на австрийска земя бе победен с 1:3 от хърватския Риека. Следващата проверка на тима е срещу Металург (Донецк) на пети юли.

ЛУДОГОРЕЦ - ПЕТРОЛУЛ 1:4
0:1 Буджема (4)
0:2 Грозав (11)
1:2 Александров (21)