Ерадири над всички в скока на дължина

Денис Ерадири спечели първото място в скока на дължина в седмото издание на международния турнир “Павел Павлов”, който се проведе на стадиона на НСА днес. Възпитаникът на Александър Петров се справи по най-добрия начин с поройния дъжд и мокрия сектор и стигна до златото с постижение от 7,59 м (+1,2 м/сек). Втори с 6,83 м (+0,7 м/сек) се нареди юношата Даниел Анков, а трети с 6,75 м (+1,2 м/сек) завърши друг юноша – Добромир Георгиев.

Състезателите в сектора загряха, но след това състезанието беше отложено за известно време заради поройния дъжд и след това трябваше да изчакат водата да бъде изрината от сектора. Дългото чакане стана причина и голяма част от състезателите да се откажат след първоначалното загряване и така в състезанието се включиха само петима атлети.

Над всички в дъждовния скок при жените днес беше Милена Миткова с 5,69 м (-0,8 м/сек). Втора завърши шампионката при жените за 2013 г. Кристина Дамянова с 5,61 м (+0,3 м/сек), а трета се нареди шампионката за младша и старша възраст Дейзи Иса също с 5,61 м. Тя имаше по-слаб по сила втори опит – 5,52 м срещу 5,56 м за Дамянова.

Неблагоприятните атмосферни условия отказаха и голяма част от състезателите в тройния скок при мъжете днес. За медалите под дъжда се надпреварваха само трима атлети. Победата заслужи британецът Нейтън Фокс с 14,27 м (+0,4 м/сек), следван от сънародника си Майкъл Пупламну с 14,15 м (+0,2 м/сек) и от българина Рачо Вардов с 13,52 м (+0,2 м/сек).

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от седмото издание на "Павел Павлов" може да видите ТУК!!!