Байерн на Гуардиола потегли с 15:1

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) спечели като гост с 15:1 срещу Фенклуба на Вилденау в първа приятелската среща от лятната подготовка на тройния първенец. Пред около 11 хиляди зрители неофициален дебют като старши треньор направи Джосеп Гуардиола. До почивката бяха отбелязани само три попадения, но след това резултатът набъбна сериозно. Цели четири гола вкара 19-годишният нападател Патрик Вайраух.

В началото съставът на баварците беше комбинация от ключови играчи и млади момчета от дублиращия тим. До Мануел Нойер, Филип Лаам и Томас Мюлер се наредиха неизвестни момчета като Пиер-Емил Хьойберг, Емре Джан и Оливер Маркутц.

Първото попадение дойде от 18-годишния централен нападател Маркутц. Австрийският талант реализира с удар от 15 метра. В 22-ата доказаният Мюлер удвои с глава от близка дистанция. Центрирането дойде от левия бек Диего Контенто. Германските медии отбелязаха 27-ата минута, в която Пеп даде наставления от скамейката на 17-годишния Хьойберг. В 30-ата Ранкович вкара трети гол.

През второто полувреме капитан на отбора беше Франк Рибери след множество извършени смени. След почивката попаденията заваляха. Цели пет гола бяха вкарани между 50-ата и 59-ата минути. Вайраух покачи на 4:0. Завърналият се след контузия Тони Кроос отбеляза петия гол секунди по-късно, а в 54-ата се разписа Греен.

В 55-ата Фенлубът на Вилденау вкара почетен гол, който беше малко съмнителен с оглед изявата на вратаря Том Щарке. Мичел Вайзер направи 7:1 в 59-ата. Вайраух оформи хеттрик с нови два гола за 8:1 и 10:1 в 61-вата и 64-ата минута. Между тях се "шмугна" попадение на Рибери. В 69-ата отново френското крило се разписа за 11:1. В 77-ата Греен набързо вкара две попадения за няколко десетки секунди. В 79-ата Вайраух наниза за четвърти път за 14:1. В 88-ата гол номер "15" попадна в графата на Вайзер.

Следващата контрола на Байерн е утре срещу аматьорския Реген. За 5 юли е насрочена проверката с Идеалните 11 на Пауланер в Трентино. На 9 юли отново в Трентино Байерн излиза в първата си по-сериозна контрола - срещу Бреша.

Стартов състав на Байерн: Нойер; Лаам, Кирххоф, Ранкович, Контенто; Хьойберг, Джан; Щридер, Мюлер, Шьопф; Маркутц

Снимки: Getty Images/Guliver