Пирло и Бардзали няма да играят срещу Уругвай

Полузащитникът Андреа Пирло и защитникът Андреа Бардзали няма да играят в мача за третото място с Уругвай на турнира по футбол за Купата на конфедерациите в неделя в Салвадор де Баиа, съобщиха от лекарския щаб на "Скуадра адзура". "Пирло издържа срещу Испания, но ние няма да рискуваме с него в мача с Уругвай, също както и с Бардзали", каза лекарят на италианския национален отбор д-р Енрико Кастелачи.

Пирло, който получи контузия в прасеца, не игра в предишния мач с Бразилия (2:4) миналата събота, а Бардзали напусна на почивката на полуфиналния мач с Испания в четвъртък (0:0 и загуба с дузпи 6:7). Доктор Енрико Кастелачи каза, че са под въпрос за мача с Уругвай и защитникът Джорджо Киелини и полузащитникът Даниеле де Роси, "които имат мускулни проблеми".

Снимка: Getty Images/Guliver